Надо составить предложение о правиле поведения на уроке английского языка с несколькими из этих словосочетаний eat snacks, during a lesson , use a dictionary , listen to , your Eanglish teacher , help your classmates , do your ...

Надо составить предложение о правиле поведения на уроке английского языка с несколькими из этих словосочетаний eat snacks, during a lesson , use a dictionary , listen to , your Eanglish teacher , help your classmates , do your homework, do not, forget to bring , in class, English textbooks.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
On the English lessons we doesn't eat snacks
Гость
1)Don't forget to bring in class your English textbooks. 2)If you have problems with your homework you can use a dictionary. 3)Try to help your classmates if they have problems with homework.