Надо составить все вопросы к этому предложению Our teacher knows several foreign languages.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 1. Does our teacher know several foreign languages?- общий вопрос 2. Does our teacher know three or four foreign languages?-  альтернативный  3. What does our teacher know?- специальный 4. Our teacher knows several foreign languages, doesn't she?- разделительный 5. Who knows several foreign languages?- вопрос к подлежащему