Нам сказали написать сочинение по английскому языку "My favorite seasons" простите ксли с ошибками написала 6-8 предложений помогите прошу

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My favourite seasons are summer and spring.I am fond of summer because there are summer holidays.It's hot.We always eat ice cream.We swim in the sea. We don't have to go to school.I like spring too because birds are singing,the sun is shining and the weather is nice.