Написать 10 предложений о том каким должен быть по вашему мнению учитель используя модульные глаголы SHOULD(SHOULDN T)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. A good teacher should be kind. 2. A good teacher shouldn't  hit his students. 3. A good teacher should be understanding. 4. A good teacher shouldn't scream. 5. A good teacher should explain everything to the stundents. 6. A good teacher should love his students. 7. A good teacher should love his subject. 8. A good teacher should be patient. 9. A good teacher shoudn't scold anyone. 10. A good teacher also should be a great psychologist.