Написать 8 вопросов а татарском к тексту (минем эни) Сез минем энисе белэсезме? Минеи энине бар кеше дэ бик ярата. тынлагыз эле, бервакыт менэ нинди хэл булды. Безнен энине курше апа чакырды. Эни тиз генэ киенде хэм аларга таба...

Написать 8 вопросов а татарском к тексту (минем эни) Сез минем энисе белэсезме? Минеи энине бар кеше дэ бик ярата. тынлагыз эле, бервакыт менэ нинди хэл булды. Безнен энине курше апа чакырды. Эни тиз генэ киенде хэм аларга таба йогерде. Мин дэ анын белэн йогердем.- Кем авырый? - дип сорады эни. энилэре: - менэ бу кызыбыз,- диде. уйнаганда, анын кулы авырткан. хэзер кыз ун кулы белэн кашык та, карандаш та тота алмый икэн. Энием ана дару бирде. Жиде-сигез кон утте. Бу кызны без урамда курдек. Кыз энигэ эйтте: - рэхмэт сезгэ, апа,бик зур рэхмэт. кулым авыртмый . Мин инде мэктэпкэ йорим. Хэзер ун белэн язам да, эшлим дэ, - дилэ ул. ребят помогите пожалуйста!!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Кызнын( н татарская) нинди кул авырды? Ничэ кон утте? у татарская Кем энинэ чакырды? Кыз ничек кулны авыртты? Курше апа нэрсэ эйтте? Кыз энигэ нэрсэ эйтте? Больше не знаю.