Написать что ты делал вчера испрльзуя только правильные глаголы( 10 предложений)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)I watched TV yesterday. 2)I played yesterday. 3)I cleaned the house yesterday. 4)I decorated my room yesterday. 5)I celebrated the holiday yesterday. 6)I closed the door yesterday. 7)I copied this text yesterday. 8)I congratulated my mother yesterday. 9)I finished yesterday. 10)I helped my grandmother yesterday.