Написать глаголы в прошедшем времени на буквы c и d . Всего 12 предложений со словами : Could Caught Chose Came Cost Cut Dug Did Drew Dreamt Drank Drove

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Amy could do it yesterday He caught a beautiful butterfly last summer I chose this dress He came from the supermarket This picture cost 100$ She cut her hair last week Sam dug a nice jewelry Did he do it? Nancy drew this paintings yesterday I dreamt about new phone He drank a lot of juice last evening She drove her car accurately