Написать на английском как выглядит твой дом. использовать слова : to build ■ to paint ■ to decorate ■ to surround ■ next to ■ made of stone / glass / wood ■ in front of ■ behind ■ opposite ■ a road ■ a garden ■ a door ■ a wind...

Написать на английском как выглядит твой дом. использовать слова : to build ■ to paint ■ to decorate ■ to surround ■ next to ■ made of stone / glass / wood ■ in front of ■ behind ■ opposite ■ a road ■ a garden ■ a door ■ a window ■wide
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
my house is made of stone it has a lot of glass it decorated. 2 door 3 bed.