Написать по 4 предложения о животных которые могут и не могут работать в цирке домашняя работа сестры

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Wolves can’t work in a circus. Wolves are wild animals and they never live with people. Children love wolves, but wolves don’t love children. Other animals are scared of wolves.   Dogs can work in a circus. Dogs love people and most people love dogs. People can teach dogs. Dogs are nice and small dogs don’t eat very much.