Написать ( придумать ) предложения из этих слов на английском. Слова: car breaks down , confuse

Написать ( придумать ) предложения из этих слов на английском. Слова: car breaks down , confused , irritated , surprised , lose passport , lose the way
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My car usually breaks down. He was  confused. My dad is very irritated. I was pleasantly surprised. My granny often lose her passport. Some people lose the way in the forest.