Написать про своего друга по татараски изпользую прилагательное ные

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Мин сөйләргә телим сезгә үзенең искиткеч друге, верном һәм надежном товарище. Петька - бик матур, талантлы кеше, увлекающийся музыка. Ул укый, музыка мәктәбендә һәм әйбәт укучы. Чөнки минем бер-бер югары һәм генә полноватый булса, ул мәктәптә утыра задней парте. Бу комачауламый аңа булырга, внимательным һәм гаять тырыш укучыларга.