Написать противоположности к go.   Turn left.    Go up the street.     Red lights.    Fast

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
go - stop, если как сущ, stand, если как глагол. turn left - turn right Go up the street - go down the street Red lights - green lights Fast - slow
Гость
go-stop Turn left-Turn right Go up the street-Go down the street Red lights-Green lights Fast-slow