Написать пять предложений на английском.Ukrainian people celebrate a New Year Day on... .They decorate... .

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
We have bought a new TV set.Мы купили новый телевизор . The students have left the room.Студенты ушли из комнаты . The train has just arrived.Поезд только что прибыл. She hasn't written the test yet. Она ещё не закончила контрольную. I have known him for years.Я знаю его много лет . He has written about a hundred novels.Он написал около ста романов.