Написать текст 6-7 предложений на тему как люди в Британии проводят розвлечения Очень нужно

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
People in Britain visit a variety of amusement parks and attractions. Children in Britain love the Peppa's House and The Milky Way adventure park. Adults in Scotland are fond of a variety of festivals and parades. The residents of London love to visit the London eye and British Museum.