Написать в питальний и заперечний форме каждое предложение. 1) I forgot my copybook at home. 2)She clept at noon last weekend. 3) His family built a new house two years ago. 4) They found a good work yesterday.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1). I didn't forget my copybook at home. Did I forget my copybook at home? 2). She didn't sleep at noon last weekend. Did she sleep at noon last weekend? 3). His family didn't build a new house two years ago. Did his family build a new house two years ago? 4). They didn't find a good work yesterday. Did they find a good work yesterday?