Написати твір на тему "мальовничий світ природи в поєзіях Тараса Шевченко та Павл?

Написати твір на тему "мальовничий світ природи в поєзіях Тараса Шевченко та Павл?? Тичина. Гаі шумлять та Садок вешневий коло хати.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Майже в усіх творах Великого Кобзаря присутня природа рідного краю. Вона змальована у народнопісенному дусі. Часто окремі її деталі — зоря, тополя, калина, явір, верба, садок вишневий — виростають до символів усієї України. Світ природи у Шевченка одухотворений:Зоре моя вечірняя,Зійди над горою,Поговоримо тихесенькоВ неволі з тобою.Образи Дніпра, «ланів широкополих», зелених гаїв постійно присутні в поезіях Шевченка:А верби ген понад ставом Тихесенько собі купають Зелені віти.У ранніх творах Шевченка, наприклад «Гамалії», баладах, ми знаходимо романтичний пейзаж розбурханого моря, сердитого вітру, що гне тополю. Пізніше бачимо більш реалістичні, звернені до простої людини картини природи:Садок вишневий коло хати, Хрущі над вишнями гудуть…Поет ніколи не забував, що серед краси природи тяжко мучиться у кріпацтві трудящий люд. Тому в поемі «Сон» зображує Т. Шевченко Україну з її безталанною долею, злиднями, горем. За ліричним відступом постає мальовничий пейзаж:…Дивлюся, аж світає, Край неба палає, Соловейко в темнім гаї Сонце зустрічає. Тихесенько вітер виє, Степи, лани мріють,ВербіПовита красою, Зеленіє, вмивається Дрібною росою…Але ця прекрасна природа не радує, а тільки навіває тугуВисновок. Т. Г. Шевченко з дитинства був закоханий у мальовничу природу України. Та поезій з ідилічними картинами українського села у нього мало. Бо у поезіях він висловлює спогад дитинства або мрію про щасливе життя, подає ці картини як сон або як майбутнє, що може настати тоді, коли не залишиться «сліду панського в Україні».Отже, природа рідного краю зображена Шевченком майстерно, поетично і зворушливо, з великою любов’ю і жалем, що такої гармонії, яка є в природі, немає в сучасному поетові суспільстві.Опорні слова й поняття: пейзажна лірика, народні традиції у змалюванні природи, мальовничий пейзаж, одухотворення.САДОК ВИШНЕВИЙ КОЛО ХАТИ…Садок вишневий коло хати,Хрущі над вишнями гудуть.Плугатарі з плугами йдуть,Співають ідучи дівчата,Поклала мати коло хатиА матері вечерять ждуть.Маленьких діточок своїх,Сама заснула коло їх.Сім’я вечеря коло хати,Затихло все, тільки дівчатаВечірня зіронька встає.Дочка вечерять подає,Збережи - » Прочитайте і проаналізуйте поезію Т. Шевченка «Садок вишневий коло хати…»  . З'явився готовий твір.