Напишете сушествительное во множествителной числе box, sheep, place, library, photo, mouse, lady, glasses, bush, dress, country, bus, party, wife, day, knife, knowledge, month, pen, hero, goose, company, life, deer, tomato, cit...

Напишете сушествительное во множествителной числе box, sheep, place, library, photo, mouse, lady, glasses, bush, dress, country, bus, party, wife, day, knife, knowledge, month, pen, hero, goose, company, life, deer, tomato, city, man, play, news, child, fruit, shelf, leaf, foot, fish, woman, money, information . Очень срочно пожалуйста ответе на мой вопрос
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
boxes libraries photos mice ladies bushes dresses countries buses parties wifes days knifes months pens heroes geese companies women tomatos children fruits