Напиши 3 вопроса,чтобы узнать, сколько у твоего одноклассника в саду скамеек, деревьев, цветов How many

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
How many benches are there in your garden? How many trees are there in your garden? How many flowers are there in your garden?
Гость
How many benches are there in your garden? How many trees are there in your garden? How many flowers are there in your garden?