Напиши, чем занимаются эти люди Образец: Teachers teach. Dancers ____. Speakers ____. Drivers ____. Tennis players ____. Helpers ____. Footballers ____. Singers ____. Swimmers ____. Sleepers ____. Riders _____.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Dancers dance Speakers speak Driver drive Tennis players play tennis Helpers help Footballers play football Singers  sing Swimmers swim Sleepers sleep Riders ride
Гость
1.Dancers - dance 2.Speakers - speak 3.Drivers - drive 4.Teennis players - play tennis 5.Helpers - help 6.Footballers - play football 7.Singers - sing 8.Swimmers - swim 9.Sleepers - sleep 10.Riders - ride