Напиши что НЕ умеют делать эти животные.образец;Aforg can't sing.1.A fish-------------2.Ahorse----------3.A bird------.4.Achimp-------.5.A dog-----------6.A mouse----------7.Adolphin-------8.A kangaroo------9.An elephant-------...

Напиши что НЕ умеют делать эти животные.образец;Aforg can't sing.1.A fish-------------2.Ahorse----------3.A bird------.4.Achimp-------.5.A dog-----------6.A mouse----------7.Adolphin-------8.A kangaroo------9.An elephant-----------10.A rabbit----------
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A fish can't speak English. A horse can't tell stories. A bird can't write. A chimp can't sing. A dog can't read. A mouse can't make friends with cats. A dolphin can't live in rivers. A kangaroo can't draw. An elephant can't play computer games. A rabbit can't fly.