Напиши что умеют делать животные . 1-A fish? 2 A horse? 3A dird? 4Achimp? 5A dog?6 /A mouse?? 7 A dolphin? 8/A kangaroo? 9 An elephant? 10 A rabbit
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 A fish can swim 2 A horse is very fast 3 A bird can fly 4 A chimp can climb on tree 5 A dog is defender 6 A mouse can biting 7 A dolphin is able to swim quickly 8 A kangaroo can jump 9 An elephant can toot 10 A rabbit can fast jump.