Напиши глаголы, данные в скобках, в Past Simple или Present Perfect. Подчеркни зеленой ручкой с?

Напиши глаголы, данные в скобках, в Past Simple или Present Perfect. Подчеркни зеленой ручкой с??ова-указатели (обстоятельства времени – когда?), если они есть в предложении. Задание выполняется в тетради. 1) I (never/go) to Spain. 2) My great grandfather (have) five sisters. 3) (you/see) Julie today? 4) I (read) six books this week. 5) Amy (live) in Portugal when she was young. 6) She (visit) her grandmother last month. 7) I (go) to cinema last night. 8) We (see) Oliver yesterday. 9) He (be) here all morning. 10) King Henri Eighth of England (have) six wives.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. have never gone 2. had 3. Have you seen подчеркиваем today 4. I have read подчеркивает this week. 5. lived 6. visited подчеркиваем last month 7. went подчеркиваем last night 8. saw .......last night 9. has been......all morning 10. had