Напиши глаголы в третьем лице. 1. I fly –it ________ 4. I play – she _________ 7.I do - he_________ 2. You run – he ________ 5. We hurry –he _________ 8. You see - he_________ 3. We catch- she _______...

Напиши глаголы в третьем лице. 1. I fly –it ________ 4. I play – she _________ 7.I do - he_________ 2. You run – he ________ 5. We hurry –he _________ 8. You see - he_________ 3. We catch- she ___________ 6. You stay – she ___________ 9. They take - he________
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 it flies  2 he runs 3 catches 5 he hurries 6 she stays 7 he does 8 he sees 9 he takes