Напиши какие глаза,уши, нос, голова, ноги, хвост и тело у животных, и прочти. 1.An elephant has got a __________body. 2.A frog has got________________eyes. 3.A mouse has got a ____________tail. 4.A sheep has got_______________l...

Напиши какие глаза,уши, нос, голова, ноги, хвост и тело у животных, и прочти. 1.An elephant has got a __________body. 2.A frog has got________________eyes. 3.A mouse has got a ____________tail. 4.A sheep has got_______________legs. 5.A dog has got_________________ears. 6.An elephant has got a ___________nose. 7.A dog has got a ________________heasd.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Big 2.Big 3.Tall 4.Woollen 5.Big 6.Tall 7.Big
Гость
1.Large 2.Round  3.Thin 4.Short 5.Small 6.Long 7. Black