Напиши,какие из этих предметов есть у тебя и у твоего друга,а каких нет.Radio,teddy bear,toy

Напиши,какие из этих предметов есть у тебя и у твоего друга,а каких нет.Radio,teddy bear,toysoidier,ballerina,jack-in-the-box,puppet.Образец:i have got a radio.My friend hasn't got a radio.I haven't got a teddy bear.My friend...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) My friend hasn't got a Teddy bear. 2) I have got a toy soldier. My friend hasn't got a toy soldier. 3) I haven't got a ballerina. My friend has got a ballerina. 4) I haven't got jack-in-box. My friend has got jack-in-box. 5) I have got a puppet. My friend hasn't got a puppet