Напиши какого цвета глаза у твоих близких друзей друзей и у тебя .прочти

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)My mummy has got grey eyes. 2)My daddy has got blue eyes. 3)My grandma has got green eyes. 4)My grandpa has got brown eyes. 5)My sister has got grey eyes. 6)My brother has got blue eyes. 7)My friend has got brown eyes. 8)l,ve got blue eyes.
Гость
Mummy-brown Daddy-green Grandma-green Grandpa-blue Sister-brown Brother-brown Friend-blue My-brown