Напиши ответ Джесану. Ответь на его вопросы. My parents are busy and my mum always asks me to help her about the house. l have to set the table and put the dishwasher, clean my room and the siting room.l also have to take our d...

Напиши ответ Джесану. Ответь на его вопросы. My parents are busy and my mum always asks me to help her about the house. l have to set the table and put the dishwasher, clean my room and the siting room.l also have to take our dog for a walk in the morning. l think l spend too much time on my home duties.what do you have to do at home?do you share your home duties with your brother or sister?what do you do after scool? Write back soon. With best wishes, Jason.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Мои родители заняты, и моя мама всегда просит моей помощи по дому. Я должен убрать со стола и загрузить посудомойка, убраться в своей комнате и в гостинной. Также я должен выгуливать нашу собаку по утрам. Я думаю, что я провожу слишком много времени за моими домашними обязанностями. А что ты должен делать дома? Делишся ли ты своими домашними обязанностями со своим братом или своей сестрой? Что ты делаешь после школы? Пиши поскорее. С наилучшими пожеланиями, Джейсон.