Напиши пользуясь подсказками что умеют и не умеют

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Alex - He can't jump like a frog. He can't sing. He can't dance. He can swing like a chimp. He can't fly like a bird. Mary - She can jump like a frog. She can sing. She can dance. She can't swing like a chimp. She can't fly like a bird.
Гость
Alex умеет Swing like a chimp Alex не умеет Jump like a frog Sing Fly like a bird Dance Mary умеет Jump like a frog Sing Dance Mary не умеет Swind like a chimp Fly like a bird