Напиши пользуясь подсказками сколько каких продуктов есть в магазине а каких Нет вообще пользуясь образцом

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
There aren`t many biscuits. There is a lot of butter There isn`t any tea There are a lot of potatoes There aren`t many lemons There isn`t any olive oil There isn`t much salt There is a lot of flour There aren`t many beans