Напиши правильные предложения. Пример: Giraffes have got long necks.Составить из:Snakes        has got       strong wings.                     Bears        haven,t got    a short tail.                     An elephant       hasn...

Напиши правильные предложения. Пример: Giraffes have got long necks. Составить из:Snakes        has got       strong wings.                      Bears        haven,t got    a short tail.                      An elephant       hasn,t got        big ears.                      A penguin          have got          legs.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Elephant have got a big ears A pinguin have got a strong wings Snakes hasn't got legs Bears has got short tail