Напиши рассказ по картинкам о том как Топси и его друзья ходили на экскурсию в муз?

Напиши рассказ по картинкам о том как Топси и его друзья ходили на экскурсию в муз??й в прошлое воскресение. используй глаголы из рамки и не забудь поставить их в нужном времени" 1)read about a new museum 2)meet his friends 3)have some money 4)go to the museum 5)see ships,planes and old cars 6)get tickets (билеты) to On Sunday Topsy read about a new museum.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
We were read about a new museum in a book.We were met his friends on the way.We had some money.We were went in the museum.There we saw ships, planes and old cars. After we have got tickets to On Sunday Topsy read about a new museum.