Напиши существительные во множественном числ. 1. one radio 2.one candle 3. one dird4 one bed 5one apple 6. one garden 7.one danana 8.one burgen.образец: one orange four oranges

Напиши существительные во множественном числ. 1. one radio 2.one candle 3. one dird4 one bed 5one apple 6. one garden 7.one danana 8.one burgen. образец: one orange four oranges
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Two Radios,Three candles,four Dirds,Two beds,three apples,four gardens,two Dana as,Four burgens Вроде как-то так