Напиши во что ты одет в различную погоду образець: it's hot. i'm wearing shorts. 1. it' s sunny. 2. it' s hot. 3. it' s raining. 4. it's cold.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 i'm wearing glasses  2 umbrella 3 jacket
Гость
1It's sunny.I'm wearing my T-shirt,shorts and sun-glasses. 2It's hot.I'm wearing shorts and a top. 3It's raining.I'm wearing a raincoat. 4It's cold.I"m wearing a hat,a coat , gloves and boots.