Напишіть невелике висловлювання (6-8) речень на тему "Як вирощують пшеницю" і використати професійні слова.
Ответ(ы) на вопрос:
Зазвичай вирощувати озиму пшеницю можна не тільки при наявності спеціалізованої техніки на спеціально-оброблених полях, а й в домашніх умовах на присадибній ділянці чи власному городі. з традиційною технологією, найбільш продуктивним інтервалом між першим і другим посівами є дворічний термін. Цього періоду якраз вистачає для того, щоб родючий ґрунт очистився, перебуваючи під «компресом» доброчинної мікрофлори, від більшості шкідників і інфекцій.
Вимоги до обробки різні і залежать від кліматичних умов регіону, використаного попередника і самого стану ґрунту.
Так, наприклад, якщо попередником були непарові, то потрібно застосовувати безвідвальну обробку ґрунту комбінованими агрегатами (глибина 10-14 сантиметри). Тобто, без обертання верхнього шару, зберігаючи стерню на поверхні від минулих насаджень.
На правильно підготовленому полі ущільнений передпосівний шар повинен становити об’ємну вагу 1 – 1.3 г/см. Крім того, рекомендується підбирати ґрунт таким чином, щоб діаметр грудок не перевищував 8 сантиметрів. Такий ґрунт сприяє найкращій адаптації насіння і дає при подальшому розвитку рівномірні і одночасні сходи. Присутність же великих грудок (8-10 см) небажана.Верхній шар ґрунту необхідно вирівнювати акуратно – так, щоб відмінності у висоті гребенів були не більше 2-4 сантиметрів. Таке вирівнювання, як довела практика, робить процес закриття насіння більш якісним – на рівномірній глибиніТерміни посіву різні в залежності від кліматичних особливостей і конкретних сортів, але найбільш оптимальним періодом вважається початок-середина вересня. При цьому, якщо застосовувалися непарові попередники, то слід сіяти на початку оптимального періоду. Якщо ж парові, то термін допустимо зміщувати до середини і так далі.
Задовільною нормою висіву прийнято вважати – 300-500 насіння на один метр квадратний (при пізніх посівах цей показник потрібно збільшувати на 10-15%).
Насіння сортів озимої пшениці зазвичай використовують такі: Куяльник, Лада Одеська, Леля, Любава Одеська, Миронівська 65, Миронівська 66, Українка Полтавська, Харківська 105. Слід висівати 2-3 сорти, різні за біологічними і господарськими властивостями.
Спосіб посіву традиційний: рядково-міжрядковий з технологічною колією (ширина міжряддя – 15-20 сантиметрів).
Глибина загортання насіння: 3-5 сантиметрів з обов’язковим каткуванням поля, городу після висіву. В пізні строки сівби насіння треба закрити на меншу глибину, ніж ранні.
Ідеальними умовами для прибирання буде 14-17% вологість (зрозуміло, за умови повного визрівання зерна). Проводять збирання врожаю за допомогою спеціалізованої комбайнової техніки на полях, а на присадибній ділянці врожай можна зібрати традиційними методами..