Напишите 10 вопросительные вопросы на Present Simple вопросов разных не одинаковых зарание спасибо)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Do you live in London? 2) Do they work at the factory? 3) When do you get up? 4) Is he working? 5) When does your brother get up? 6) Does you sister go to school every morning? 7) Do you read much? 8) Does he live in Russia? 9) Are you reading? 10) Does your family live in Great Britain?