Напишите 10 вопросов, которые можно задать взрослому (примерно 40 лет) британцу.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Excuse me,wat's the time,please?2)What's the matter?3)How may I help you?4) Excuse me, can you tell me where (Bogdanovich) Street is, please?5)What do you want?6)Could you do me a favor?7)Would you,please,keep an eye on my baggage?8)What's the trouble?9)Do you speak English?10)How are you?