Напишите 15 примеров про то, как делаЯ что-то ( Ving) , вы что-то сделали, заметили и т д -придумайте свои примеры, используя глагол с окончанием Ving!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I was reading I was sleeping I was watching tv I was listening to music I was doing homework I was playing foodball I was playing computer games I was eating I was sweeping I was sitting I was cleaning my room I was watering my flowers I was running I was traveling I was walking in the park