Напишите 5 предложений на английском языке о том, чтобы вы делали в свой идеальный выходной

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
In my perfect weekend I would get up at 11 o'clock I would meet my friends We would arrange a picnic in the country My friends would prepare barbecue We would sing songs, play different games. So we would have fun spending time outdoors