Напишите 5 предложений со словом you shold 5 предложений со словом you shouldnt про правила поведения за школьным столом

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
You should listen to your teacher. You should look at the blackboard.  You should write down your homework. You should sit quietly.  You should be attentive. You shouldn`t make a noise. You shouldn`t  copy the homework of your friend.  You shouldn`t draw on the desk. You shouldn`t  tear your text-book.  You shouldn`t  talk to your classmates.