Напишите эти предложения в прошлом времени.Использовать эти слова: ago,last, yesterday 1. He goes to England every year. 2.I get up at 7 o'clock. 3.We buy presents for our friends. 4. Helen likes rainy weather. 5. They have din...

Напишите эти предложения в прошлом времени.Использовать эти слова: ago,last, yesterday 1. He goes to England every year. 2.I get up at 7 o'clock. 3.We buy presents for our friends. 4. Helen likes rainy weather. 5. They have dinner at 9 o'clock. 6.My friends go to the theatre on sunday.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. He went to England last year. 2. I got up at 7 o'clock yesterday. 3. We bought presents for our friends yesterday. 4. Helen liked rainy weather yesterday. 5. They had dinner at 9 o'clock yesterday. 6. My friends went tot he theatre four days ago.