Напишите это предложение во 4 временах. Future Simple,Past simple,Present Countinions,Present simple I go (to scho

Напишите это предложение во 4 временах. Future Simple,Past simple,Present Countinions,Present simple I go (to school) every day Future Simple. (?)Напишите Вопрос (+)Утвереждение (-)Отрицания Past simple ?)Напишите Вопрос (+)Утвереждение (-)Отрицания Present Countinions ?)Напишите Вопрос (+)Утвереждение (-)Отрицания, ,Present simple ?)Напишите Вопрос (+)Утвереждение (-)Отрицания,
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Future simple Shall I go to school every day ? I shall go to school every day I shall not go to school every day Past simple Did I go to school every day ? I went to school every day I did not go to school every day Present Countinions Am I go to school every day ? I am going to school every day  I am not go to school every day Present Simple Do I go to school every day ? I go to school every day  I do not go to school every day