Напишите глагол в правильной форме( по примеру) ПРИМЕР: It is raining all day today. It is going to be wet (be wet) tomorrow1)Where __________ you __________ (go) for your last holidays?2) __________ you ever _____________ (vis...

Напишите глагол в правильной форме( по примеру)  ПРИМЕР: It is raining all day today. It is going to be wet (be wet) tomorrow 1)Where __________ you __________ (go) for your last holidays? 2) __________ you ever _____________ (visit) a new sports club?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) did    go 2) have visited