Напишите краткий монолог по английскому на тему ЗОЖ!! Плиииз очень надо!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I reckon that we need to pay attention  to  our style of life. First of all, I refused from junk food which dont help to do my health better. Besides, doing sports develop muscles and improve mood. Of course, smoking and alcohol are the mainest enemies for my organism.