Напишите мне пожайлуста глаголы в скобках номер 18 стр 110 учебник по англ 7 класс 1 why are my sister eyes red (cry ) ну и дальше даю 250 баллов

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)She has been crying . 2) Your brother has been working in the garden. 3) Jane has been making a pie 4) The room has been packing 5) Your cousin has been running 6) Granny has been sleeping 7) Philip has been fighting. 8) He has been lying in the sun