Напишите небольшое сочинение об Америке.Для этого вам нужно дать полные ответы на вопросы,приведенные ниже.У вас должен получиться логичный рассказ, состоящий не менее чем из 6 фраз.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I want to tell you about America. The official name of America is the United states of America, or just the USA. In the USA there are fifty (50) states. The capital of the country is Washington. The highest mountain in the USA is Denali, which high is six thousands one hundred and ninety meters (6190). The longest river in the USA is Missouri. I would like to visit the USA because i think that it is one of the most beatiful country in the world!