Напишите письмо вашему другу и расскажите , как вы отпраздновали Рождество. на английском языке. вместе с переводом пожалуйста

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Dear ... , Thank you for your letter. How are you? How did you celebrate Christmas? I celebrated Christmas in my granny home. It was very fun! We played different games and eat pooding. And you like Christmas? Write me soon. Goodbye ... Имя.