Напишите по 2 предложения на кожны вид аднасастауных сказау 1. пэуна-асабовыя 2. няпэуна-асабовыя 3. абагульнена асабовыя 4. Безасабовыя 5. назыуныя

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Сяджу ля акна, гляджу на двор.  Робім, робім, ды ніяк не зробім.  2. На святочна прыбранай плошчы спявалі і плясалі. Чаго толькі пра мяне не кажуць.  3. Лобам муру не праб'еш.  Колькі робіш, столькі вучышся. 4. На вуліцы сёння холадна і вільготна.  Самотна чамусьці на сэрцы.  5. Ранняя вясна.  Суботні вечар.