Напишите по-английски: 1. На стуле нет сумки. ..................................... on the chair. 2. В коробке нет карандашей. ..................................... in the box. 3. В почтовом ящике нет писем. ......................

Напишите по-английски: 1. На стуле нет сумки. ..................................... on the chair. 2. В коробке нет карандашей. ..................................... in the box. 3. В почтовом ящике нет писем. ..................................... in the letter-box. 4. В спальне нет стула. ..................................... in the bedroom. 5. В зале нет стульев. ..................................... in the hall.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
There isn`t a bag on the chair. There aren`t any pensils in the  box. There aren`t any letters in the letter-box. There isn`t a chair in the bedroom. There aren`t any chairs in the hall.