Напишите пожалуйста диалог на английском Your friends are trying to make you miss lessons from school but you don't want to нужно 12 фраз (по 6 реплик с каждой стороны), у меня с английским вообще нема
Ответ(ы) на вопрос:
Если я правильно поняла задание,то вот: -Hi! -Hi! -what are you going to do today? -I go to school! -Today is a very nice weather, maybe we'll go for a walk? -No,I can not -Why? -I have to go to school -Nothing will happen if you take a walk -We can take a walk in your spare time -OK.Bye! -Bye!