Напишите пожалуйста эссе на английском по теме программа по обмену студентами,... очень срочно

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
мне баллов маловато. аргументы за 1) it is interesting to know more about foriegn culture. 2) you can cimmunicate with new people. 3) it is way of travelling, аргументы против: 1) you will miss about your home 2) it is expensive,